09369786034
سرویس کار دستگاه تصفیه آب در شیراز
در صورتی که در منزلتان دارای دستگاه تصفیه آب خانگی باشید، مطمئنا با مشکلاتی رو به رو شده اید. برخی از این مشکلات شامل چکه کردن دستگاه تصفیه آب یا نشت دستگاه، صدای شدید دستگاه تصفیه آب، کار نکردن آب تصفیه کن و پر نشدن مخزن آن و … میشود. برای حل چنین مشکلاتی نیاز به سرویس کار دستگاه تصفیه آب دارید.

علاوه بر مشکلات ذکر شده برای کار هایی مانند تعویض فیلتر، هواگیری و کار های کوچک دیگر که به آنها سرویس دوره ای تصفیه آب میگویند، نیاز به سرویس کار تصفیه آب دارید.

سیراب فارس، بزرگ ترین مرجع سرویس و خدمات تصفیه آب در شیراز است. این شرکت با تجربه فراوان و با مجرب ترین و بهترین سرویس کاران دستگاه تصفیه آب، در شیراز اقدام به خدمت رسانی کرده است.

 برخی از رایج ترین مشکلات دستگاه تصفیه آب
در این بخش به برخی از مهم ترین مشکلات دستگاه تصفیه آب که ممکن است هر دستگاهی با آن روبه رو شود خواهیم پرداخت.

1. صدای زیاد دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله مهم ترین لوازم موجود در آشپزخانه است. برخی از مواقع ممکن است پس از نصب دستگاه تصفیه آب و بعد از مدتی دستگاه تصفیه آب شروع به تولید صدا کند. وجود صدا در دستگاه تصفیه آب طبیعی است اما اگر از حدی بیشتر شود و قطع نشود، حتما باید به سرویس کار دستگاه تصفیه آب تماس بگیرید.

اما مشکل اصلی که باعث به وجود آمدن صدا در دستگاه تصفیه آب میشود، پمپ دستگاه است. پمپ یکی از اصلی ترین قطعات تصفیه آب اسمز معکوس است که وجود آن در دستگاه به عملکرد فیلتر ممبران در مرحله چهارم تصفیه آب کمک زیادی میکند.

دلیل صدای زیاد پمپ میتواند به دلیل درست چفت نشدن پمپ به شاسی یا براکت دستگاه تصفیه آب باشد. پمپ دستگاه وسیله ای است که با شدت بسیار زیادی کار میکند و در صورتی که درست به دستگاه چفت نشده باشد، باعث تولید صدا میشود.

2. صدای تق تق دستگاه تصفیه کننده آب
صدای تق تق دستگاه تصفیه آب نیز از شایع ترین مشکلات دستگاه تصفیه آب خانگی است. این صدا بیشتر به دلیل هد پمپ است. هد پمپ یا کلگی پمپ وسیله ای است که بالای پمپ نصب است. بسیاری از اوقات مشکل کار نکردن پمپ به دلیل خراب شدن کلگی پمپ است. راه حل این است که به جای عوض کردن پمپ به طور کامل کلگی پمپ تعویض شود تا در هزینه صرفه جویی شود.

کلگی پمپ به دلیل حرکت دورانی شدید و پی در پی در بسیاری از اوقات پس از کار کردن دستگاه تصفیه آب دچار مشکل میشود. البته توصیه قاطع ما به شما تماس به یک سرویسکار مجرب تصفیه آب است. زیرا ممکن است مشکل دستگاه شما از هدپمپ نباشد و تعویض آن مشکل شما را حل نکند.

3. فشار خروجی از شیر برداشت بسیار کم است
در برخی از موارد ممکن است که هیچ آبی از دستگاه تصفیه آب شما خارج نشود. یعنی زمانی که شیر برداشت تصفیه آب را باز میکنید، هیچ آبی از آن خارج نمیشود یا مقدار آبی که خارج میشود، دارای حجم بسیار کمی است. این مشکل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.

باید فیلتر ممبران را تعویض کنید: در صورتی که از کارکرد فیلتر های شما مدت زیادی گذشته باشد، سطح فیلتر ها با ناخالصی های متعددی پوشانده میشود. سایز تخلخل های فیلتر ممبران 0.0001 میکرون است. پس از مدتی، این سوراخ های ریز با ناخالصی پر شده و اجازه عبور آب را نمیدهد. بنابراین نیاز است تا دستگاه تعویض فیلتر شود.
مخزن شما نیاز به هواگیری دارد: مخزن تصفیه آب نیز از مهم ترین قطعات و لوازمی است که در کنار دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس وجود دارد. آب تصفیه شده وارد این مخازن میشود و در آن نگهداری میشود. ساختار مخازن به این صورت است که در نیمه پایینی آن هوای فشرده وجود دارد و در نیمه بالای آن آب ذخیره میشود. زمانی که فشار هوای موجود در مخزن از مقداری کمتر میشود، به اصطلاح زور مخزن به بالا بردن آب نمیرسد. در این گونه از موارد نیاز است تا مخزن ذخیره هواگیری شود. برای هواگیری مخزن تحت فشار تصفیه آب اسمز معکوس میتوانید با سرویس کاران تصفیه آب پاکاب گستر تماس بگیرید.
4. مخزن تصفیه آب نیاز به هواگیری دارد
همانطور که میدانید تصفیه آب های اسمز معکوس نیاز به استفاده از مخزن دارند. به دلیل اینکه فرآیند اسمز معکوس نسبتا کند است و نیاز به منبعی برای نگهداری آب میباشد. به این منظور مخزن های تحت فشار در کنار تصفیه آب های خانگی مورد استفاده قرار میگیرند.

ساختار این مخازن طوری است که نیمه پایینی آن را از هوای فشرده شده پر میکنند. در بالا این هوای فشرده شده آب قرار میگیرد. زمانی که شیر برداشت را باز میکنید، این هوای فشرده شده زیر مخزن به آب فشار وارد میکند و باعث میشود که آب بدون نیاز به پمپ از شیر برداشت خارج شود.

حالا برخی از اوقات ممکن است که آب با فشار کم از شیر خارج شود یا اصلا آب تصفیه شده از دستگاه خارج نشود. در این گونه از موارد مشکل به احتمال زیاد از مخزن تصفیه آب است. مخزن را باید به طور مداوم و دوره ای هواگیری کرد یا از فشار هوای موجود در آن اطمینان حاصل کرد.

تعمیر تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی
دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی در بسیاری از موارد میتوانند دچار مشکل شوند. برخی از مشکلات رایج دیگر علاوه بر نکات ذکر شده در قسمت قبل میتواند شامل موارد زیر باشد. لازم به ذکر است در بسیاری از موارد ذکر شده، بهتر است تا با سرویس کار مجرب دستگاه تصفیه آب تماس بگیرید.